Warsztaty Fotografii Portretowej
(16-17.02.2018)

Posted on Posted in Warsztaty

Już 16 i 17 lutego organizujemy w naszym studiu warsztaty z fotografii portretowej, które poprowadzą: Michał Masa Mąsior i Robert Sauer

Kiedy mowa o zapadających w pamięć zdjęciach, zwykle łatwo o skróty myślowe. Czasem wydaje się, że fotograf dysponował ciężarówką sprzętu, zastępem asystentów i wieloma godzinami przepracowanymi z modelem. Tymczasem, nie zawsze tak jest. Znacznie częściej, kiedy widzimy wybitne portrety, mamy do czynienia ze zdjęciem wykonanym w kilka minut. Oświetlonym w bardzo prosty sposób. Pamiętajmy też, że fotografowie przed 40-50 laty nie mieli do dyspozycji tak zaawansowanych narzędzi studyjnych, z jakich można korzystać dzisiaj.
Podczas dwudniowych warsztatów w Studio, pokażemy Wam jak pracować nie tylko przy użyciu lamp błyskowych. Przedstawimy świat pomysłów i patentów, z których można korzystać w warunkach domowych. Zademonstrujemy jak radzić sobie ze światłem zastanym i jak przygotować samemu modulatory podnoszące jakość portretów.

PROGRAM

Dzień 1 – Piątek – Godzina 18.00 – 21.30

Wykład i dyskusja – Portret Doskonały.

Na przykładach wielu słynnych fotografii, zastanowimy się nad warsztatem fotograficznym. Spróbujemy rozłożyć zdjęcia na części pierwsze i ustalić jak zostały oświetlone.
Podpowiemy, jak przygotować się do sesji portretowej i jak uniknąć czyhających na fotografa pułapek.

Dzień 2 – Sobota Godzina 10.00 – 16.00

Praca z modelami

Nasze studio odwiedzą modelki i modele, których uczestnicy będą mogli fotografować. Stworzymy kilka stanowisk pracy, tak by komfortowo pracować nad portretem doskonałym.
Do dyspozycji fotografów oddamy oświetlenie studyjne. Będzie można także skorzystać z wcześniej przygotowanych, lub stworzonych na miejscu modulatorów światła, dzięki którym praca przy świetle zastanym nabierze nowego wymiaru.

Dzień 2 – 12.00 – 16.00

Jednocześnie podczas drugiego dnia zajęć, będzie można wydrukować swoją pracę na drukarce fotograficznej. Zaproszony przez nas specjalista od druku postara się o jak najlepsze wydruki Waszych prac. Będzie też służył podpowiedziami w temacie zarządzania barwą i przygotowania prac do druku cyfrowego.

INFORMACJE I ZAPISY

Informacje tel. 661 809 843

Czekamy na Was w dniu 16 lutego 2018
Cena warsztatu to 560 zł.
Wpłaty należy dokonać na konto: 60 1090 2053 0000 0001 1557 0754
Galeria Trzecie Oko
ul. Eugeniusza Baziaka 5/20
31-619 Kraków
z tytułem „warsztaty portretowe”.
Ilość uczestników ograniczona do 12 osób.
O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń i dokonanie całości wpłaty na wskazany rachunek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.